arrow-up
Roulette77

Free

online

Support UkraineSupport Ukraine

Najlepšie tipy pre hráčov rulety

Naposledy aktualizovaný: 15.05.2023 od Andrewa Sheparda

Ako vyhrať v rulete? To je jednoduchá otázka. Jednoduchú odpoveď vám bohužiaľ dať nevieme, pretože neexistujú žiadne zaručené spôsoby, ako zarobiť peniaze. To je podstata hazardu. Ak by existoval spoľahlivý výherný systém, už by to nebol hazard.

Namiesto toho by otázka v skutočnosti mala znieť: "Ako si môžem dať najväčšiu šancu vyhrať v rulete?" A na túto otázku môžeme dať odpoveď. V tomto článku vám povieme o vzrušujúcej hre rulety a poskytneme vám niekoľko užitočných tipov a stratégií, ktoré vám poskytnú najlepšiu šancu na zisk.

Upozornenie na spoiler

Skôr ako začneme, musíme vám pripomenúť, že tieto tipy a stratégie nie sú zárukou zisku. Ak sa však budete riadiť našimi radami, budete mať aspoň šancu vyhrať, keď si sadnete k hraciemu stolu. Po prečítaní tohto článku získate lepšiu predstavu o hre a budete môcť minimalizovať svoje riziko a zároveň maximalizovať svoje šance na zisk z dlhodobého hľadiska.

Skôr ako začnete hrať

Pozrime sa na niekoľko dôležitých bodov, ktoré vám pomôžu vybrať si ten správny ruletový stôl.

1.1 Tabuľky s jednou a dvoma nulami

Začnime tým, že niektoré ruletové kolesá majú jedno nulové vrecko, zatiaľ čo iné majú dve. Toto je dôležitá informácia, pretože ovplyvňuje výhodu kasína. Európska verzia hry má skrátka jedno nulové vrecko, kým americké ruletové kolesá majú dve vrecká – 0 a 00. Na prvý pohľad sa to nemusí zdať ako vážny problém, ale naozaj je.

Výhoda kasína v európskej rulete je 2,70%. Inými slovami, môžete očakávať stratu v priemere 2,70 EUR za každých 100 EUR, ktoré vsadíte. Majte na pamäti, že ide len o priemernú hodnotu. Zavedenie 00 vreciek v americkej rulete zvyšuje výhodu kasína z 2,70 % na 5,26 %. To znamená, že pravdepodobnosť akéhokoľvek výsledku bude iná. Napríklad v európskej rulete s jedným nulovým vreckom je pravdepodobnosť výhry stávky na červenú/čiernu, nepárnu/párnu alebo akúkoľvek inú stávku na párne peniaze 48,6 %. V americkej rulete pridanie vrecka 00 znižuje pravdepodobnosť na 47,4%. Na prvý pohľad sa môže zdať rozdiel 1,2 % nepodstatný. Rozdiel však bude po čase badateľný.

Napriek tejto výhode kasína zostáva americká ruleta populárna. Niektorí hráči si zámerne volia namiesto európskej hry americkú verziu s dvomi nulami. S takýmito hráčmi sme sa rozprávali a mnohí z nich svoj výber odôvodnili tým, že pri hre musia viac premýšľať. Vďaka dodatočnému vrecku považujú hru za náročnejšiu a vzrušujúcejšiu. V každom prípade je dôležité poznať rozdiel medzi týmito dvoma verziami hry skôr, ako začnete hrať.

Vo všeobecnosti rozhodnutie o tom, ktorá verzia rulety je najlepšia, závisí od vašich preferencií. Ak však chcete mať najväčšie šance na výhru, potom odporúčame zvoliť si európsku ruletu. Hlavná vec, ktorú je potrebné zvážiť pred výberom stola na hranie, sú stávky a limity.

Americká ruleta

American Roulette Wheel

Európska ruleta

European Roulette Wheel

1.2 Zvážte limity stávok

Stávkové limity určujú minimálne a maximálne sumy, ktoré je možné staviť na konkrétny stôl. V rulete existujú dva hlavné typy stávok – vnútorné a vonkajšie. Stávka na konkrétne číslo sa považuje za vnútornú stávku, ktorá ponúka vyšší kurz. Mimoriadne stávky ako Nepárny/Párny, Červená/Čierna a Veľký/Malý sú stávky 1:1.

Je dôležité vedieť, že rôzne stoly môžu mať rôzne limity pre vnútorné a vonkajšie stávky. Napríklad limity na vnútorné stávky sa môžu pohybovať od 0,10 € do 200 € a na vonkajšie stávky od 1 € do 500 €. Ak chcete staviť na konkrétne číslo, musíte staviť od 10 centov do 200 €. Ak chcete staviť 1:1 na vonkajšiu stávku, musíte riskovať medzi 1 a 500 €mi.

Ako môžu limity stávok ovplyvniť hru? Napríklad:

 • Chcete staviť malú stávku, napríklad 50 centov na vonkajšiu stávku 1:1, ale minimálna stávka na toto pole je 1 €.
 • Hráte s určitou progresívnou stratégiou a prichádza čas, kedy by stávka mala byť 1024 € na vonkajšiu stávku 1:1. Ale táto stávka má limit, povedzme 500 €, a postup zlyhá.
 • Chcete staviť významnú sumu 200 € na konkrétne číslo, ale na tomto stole môžete staviť maximálne 100 € na jedno číslo.

Je dôležité venovať pozornosť limitom stola, pretože vám to umožňuje vybrať si limity, ktoré zodpovedajú vášmu bankrollu. Výberom vhodného limitu stola si môžete predĺžiť herný čas a zvýšiť svoje šance na výhru. Napríklad, ak máte obmedzený rozpočet, je najlepšie zvoliť si stôl s nízkym limitom, pretože váš bankroll vydrží dlhšie série prehier. Na druhej strane, hranie pri stole s vysokým limitom s malým bankrollom môže rýchlo vyčerpať vaše prostriedky, čo sťažuje zotavenie sa zo strát. Preto sa odporúča výber ruletového stola s minimálnymi nízkymi limitmi, ktorý je v súlade s vaším rozpočtom a požadovanou stratégiou stávkovania.

Netent Softvér
Netent
5.0
$ 0.1 - 5000
Advanced Roulette
Hrajte v kasíne
WorldMatch Softvér
WorldMatch
5.0
$ 0.1 - 70
French Roulette HD
Hrajte v kasíne
Real Dealer Softvér
Real Dealer
5.0
$ 0.25 - 1000
Real Roulette with Caroline
Hrajte v kasíne
Fugaso Softvér
Fugaso
5.0
$ 0.1 - 600
Lucky Spin European Roulette
Hrajte v kasíne

1.3 En Prison and La Partage

La Partage a En Prison sú neoddeliteľnou súčasťou francúzskej rulety a môžu byť veľmi užitočné, keď sa používajú správne. Pravidlo „La Partage“ sa spustí, keď vsadíte na vonkajšiu stávku a príde 0. V tomto prípade vám krupiér vráti polovicu strateného vkladu.

Pravidlo „En Prison“ sa tiež striktne vzťahuje na vonkajšie stávky. Ako to funguje? Povedzme, že podáte vonkajšiu stávku a príde 0. S en väzením by ste hrali ďalšie kolo a ak by ste vyhrali, prehratý vklad z predchádzajúceho kola by sa vám vrátil. Samozrejme, ak prehráte kolo, nedostanete nič späť.

Americká ruleta má tiež funkciu podobnú la partage nazývanú „pravidlo kapitulácie“. Výhodou týchto funkcií je, že v skutočnosti znižujú okraj domu z 2,7 % na 1,35 %. To môže mať z dlhodobého hľadiska výrazný vplyv na váš bankroll. Preto pri výbere stola, na ktorom budete hrať, musíte venovať pozornosť tomu, či má stôl takéto vlastnosti.

1.4 Cvičte na bezplatných demo hrách

Tento tip môže byť pre mnohých príliš zrejmý, ale pretože ho nie každý chápe, stojí za to ho opakovať. Na internete je mnoho bezplatných demoverzií rulety a kasína samotné často umožňujú hranie demoverzií svojich hier. Získajte dostatok skúseností, vyskúšajte rôzne varianty a až potom začnite s hrou o skutočné peniaze. Na našej stránke nájdete hojnosť bezplatných ruletových hier pre každý vkus.

Preskúmajte našu kompletnú knižnicu ruletových hier! 100+ Hry s ruletou zadarmo Nájdite ďalšie hry

1.5 Multiplikátory a bonusové kolá

Niektoré varianty rulety, ako napríklad Quantum Roulette, obsahujú multiplikátor. Multiplikátor môže mať obrovský vplyv na vaše zisky. Stručne povedané, multiplikátor zvyšuje štandardnú výplatu za víťaznú priamu stávku, ktorá je 35:1. Povedzme, že umiestnite 1 € na číslo 30. Po uzavretí všetkých stávok sa použije náhodne vygenerovaný multiplikátor. Pre naše účely povedzme, že sa objaví 5-násobný multiplikátor.

Ruletní bohovia sa na vás usmievajú, keď rotácia pristane na 30, čo vám dáva peknú výhru. Za normálnych okolností by ste dostali výplatu v pomere 35:1 alebo 35 € za stávku 1 €. Pretože točenie podliehalo 5-násobnému multiplikátoru, vaša výplata je teraz päťkrát vyššia, čo vám prinesie 175 €. Je ľahké pochopiť, prečo by ste mali hľadať ruletu s multiplikátormi. Ak hráte v online kasíne, dávajte si pozor na hry ako:

 • Golden Chip Roulete od Yggdrasil s multiplikátormi až 500X
 • Lightning Roulette od Evolution Gaming s multiplikátormi medzi 50X a 500X
 • Multifire Roulette od poskytovateľa Switch Studios vám môže priniesť 500-násobnú výhru
 • Quantum Roulette od Playtech môže urobiť náhodný násobok vašej priamej stávky až 500x
 • Ruleta Superboost môže zvýšiť vašu výhru až 1000x

Mali by sme tiež zdôrazniť, že niekoľko online ruletových hier ponúka bonusové kolá, ktoré môžu tiež zvýšiť vaše výhry. Niektoré z týchto hier zahŕňajú:

 • Age of Gods Roulette
 • Big 500X Roulette
 • Dragon Jackpot Roulette
 • Key Bet Roulette
 • Double Bonus Spin Roulette

Strategické tipy

Teraz vám dáme niekoľko základných tipov, ako myslieť strategicky a robiť rozhodnutia v rulete. Opäť musíme zopakovať, že použitie rovnakej stratégie môže priniesť rôzne výsledky a žiadna stratégia nezaručuje výhru. Stále je však nevyhnutné robiť strategické rozhodnutia týkajúce sa rulety.

2.1 Interné stávky verzus vonkajšie stávky

Vnútorné stávky Vonkajšie stávky
Vnútorné stávky Vonkajšie stávky

Ako už bolo spomenuté v tomto návode, existujú dva hlavné typy stávok na ruletu. Tieto stávky sa nazývajú vnútorné stávky a vonkajšie stávky. Stávka na konkrétne číslo priamo hore je príkladom vnútornej stávky, zatiaľ čo stávky na nepárne/párne, červené/čierne a vysoké/nízke sú vonkajšie stávky.

Jednoducho povedané, vnútorné stávky sú rizikovejšie, ale potenciálne výplaty sú oveľa väčšie. Vonkajšie stávky sú menej rizikové. Preto sú potenciálne výplaty nižšie. Záleží teda na tom, či máte radi vysoké riziko a vysokú odmenu, alebo či by ste radšej vyhrávali menšie výplaty častejšie. Obe strany diskusie majú svoje klady a zápory.

Predpokladajme, že vsádzate mimo stávky, ako napríklad párne/nepárne alebo červené/čierne, výhradne na dlhšie obdobie. Všeobecne povedané, stav vášho bankrollu na konci hry sa pravdepodobne nebude radikálne líšiť od počiatočného bankrollu. Môže to byť trochu viac, trochu menej alebo takmer rovnaké. Držanie sa vonkajších stávok je dobrou stratégiou pre tých, ktorí jednoducho chcú zostať v hre čo najdlhšie.

Na druhej strane, samotné stávkovanie na vnútorné stávky je oveľa nestabilnejšie a nepredvídateľnejšie. Povedzme, že pokračujete v stávkovaní na číslo 11. Môžete očakávať, že budete trpieť dlhými stratami. Keď však zasiahnete, dostanete pomerne slušne zaplatené. To znamená, že vrcholy a údolia budú oveľa výraznejšie. Riskujete väčšie straty, ale máte aj lepšiu šancu na veľké víťazstvo. Je na vás, aby ste sa rozhodli, ktorý prístup je pre vás najlepší. Veľa hráčov pri hraní rulety rado využíva kombináciu vnútorných a vonkajších stávok.

2.2 Využite stávkové systémy, ale buďte opatrní

Existuje mnoho rôznych stratégií stávkovania v rulete. Ak si pozriete našu sekciu Ruletová stratégia, nájdete 20 systémov, ktoré sme dôkladne otestovali. Ak chcete niektorú z týchto stratégií vyskúšať, odporúčame vám začať s progresívnymi stratégiami, pretože sa dajú ľahko naučiť. Musíme ešte raz zdôrazniť, že tieto stratégie nie sú magickými formulkami, ktoré zaručujú zisk. Pomáhajú však maximalizovať potenciálne zisky a zároveň minimalizovať straty.

Jedným z najznámejších a najjednoduchších stávkových systémov je systém Martingale. Môžete ho použiť takmer na akúkoľvek formu hazardných hier. Myšlienka je taká, že po prehre zdvojnásobíte svoju stávku a budete pokračovať v zdvojnásobovaní, kým nevyhráte. Najväčšou nevýhodou používania systému Martingale je, že sa môžete rýchlo dostať na mizinu, ak utrpíte dlhú sériu prehier. Ešte riskantnejšou variáciou je Grand Martingale.

Namiesto toho odporúčame pozrieť sa na Reverse Martingale. Neexistuje žiadne vysoké riziko čerpania bankrollu a hoci je progresia negatívna, v niektorých momentoch môže dosiahnutie vrcholu niekoľkých po sebe idúcich výhier viesť k zisku.

Ďalšie populárne systémy sú D'Alembert a reverzný D'Alembert. Pri výbere medzi d'Alembert a reverse d'Alembert odporúčame použiť d'Alembert, ak je váš bankroll aspoň 500 €. V opačnom prípade je lepšie použiť opačný postup.

Fibonacciho postup je relatívne bezpečný, ale zdĺhavý a nudný na hranie. Možno budete chcieť začať svoju stávkovú progresiu na úrovni 3 € alebo 5 € namiesto úrovne 1 €.

Rovnaká myšlienka skutočne platí pre akýkoľvek progresívny systém. Ak vidíte, že dynamika je krehká, experimentujte s rôznymi hodnotami základnej sadzby. Hra sa stane o niečo riskantnejšou, no zároveň dynamickejšou.

2.3 Zastavte svoj stávkový postup včas

V rulete je matematické očakávanie vždy negatívne. Pri hraní podľa progresívneho systému by ste si mali uvedomiť, že z dlhodobého hľadiska môžete byť konfrontovaní buď s dosiahnutím stolového limitu, alebo s neschopnosťou kompenzovať straty v dôsledku dlhej série prehier vedúcich k nedostatku financií. Preto je veľmi dôležité zastaviť sa včas. Podobne sa chcete uistiť, že sa budete držať systému a budete zvyšovať alebo znižovať veľkosť stávok, keď to systém vyžaduje.

Vo všeobecnosti si implementácia progresívnych systémov vyžaduje veľa krokov. Je potrebné zvážiť čas a finančné prostriedky. Inými slovami, musíte mať dostatočný bankroll a dostatok času na to, aby ste to prezreli.

Stop your betting progression in time

2.4 Kombinujte vnútorné a vonkajšie stávky

Vyššie sme už vysvetlili rozdiely medzi internými stávkami a vonkajšími stávkami. Nikto vás však nenúti vyberať si medzi možnosťami. Kedykoľvek budete chcieť, môžete skúsiť kombinovať vnútorné stávky s vonkajšími stávkami. To poskytuje trochu rovnováhy. Je to trochu podobné, ako keď investičné spoločnosti nasypú časť vašich peňazí do vysoko rizikových investícií spolu s investíciami s nízkym rizikom.

Napríklad vsadíme 50 € na nepárnu stávku, 5 € na tri rohové kopy a 1 € na dve časti. Ak vyhráme niektoré z interných stávok, kompenzujeme náklady na malé stávky z dôvodu vysokého výplatného pomeru. Táto jednoduchá stratégia vás osloví, ak si nechcete zaťažovať hlavu zložitými postupmi.

Tipy pre živú ruletu

Dnes je živá ruleta v online kasínach oveľa žiadanejšia v porovnaní s ruletou RNG. Ak aj vy sledujete tento trend, dáme vám pár tipov a trikov, ktoré môžete využiť pri hraní rulety v živom kasíne.

3.1 Pred hraním vytvorte vzory stávok

V živej rulete máte na podanie stávky veľmi obmedzený čas. Čas medzi „Podajte svoje stávky“ a „Už žiadne stávky“ sa líši od hry k hre, ale najčastejšie je to medzi 10 a 15 sekundami. V rýchlostnej rulete je to ešte rýchlejšie. To môže byť dosť náročné, pretože nemáte veľa času premýšľať o svojom kroku. To platí najmä pre zložité situácie, v ktorých chcete položiť na stôl niekoľko žetónov. Pocit paniky môže ľahko viesť k tomu, že zabudnete uzavrieť určité stávky, čo pokazí vašu stratégiu a spôsobí stratu peňazí.

Z tejto situácie existuje východisko. Pri výbere hry musíte hľadať možnosť uloženia určených vzorov stávok. To vám umožní vytvoriť si vlastné kombinácie a potom ich uviesť do hry kliknutím na tlačidlo. Možno to nie je príliš pohodlné, ale je to životaschopné riešenie.

3.2 Ako hrať živú ruletu zadarmo

Podľa nášho výskumu veľa hráčov hľadá spôsob, ako hrať živú ruletu v demo režime. To je samozrejme nemožné vzhľadom na povahu živých kasínových hier. Existuje však niekoľko spôsobov, ako sa priblížiť k ruletovej akcii v živom kasíne bez dodatočných nákladov.

Na niektorých platformách online kasín sa môžete pripojiť k všeobecnému streamu zo živého štúdia bez registrácie účtu. Ide o to, že môžete len pozerať a nie hrať. Platí to tiež len pre niektoré tabuľky. Ak chcete len sledovať live stream rulety, prejdite na stránky ako 1xbet alebo 22bet. Tam nájdete takúto príležitosť.

Jednou z účinných metód hrania živej rulety bez použitia vlastných peňazí je nájsť bonus bez vkladu. Naša stránka má exkluzívny výber bonusov bez vkladu a propagačných kódov, ktoré môžete použiť na hranie živej rulety online. S bonusom bez vkladu získate na svojom zostatku malú sumu kasínového kreditu. To znamená, že nemusíte robiť vklad a môžete si zahrať živú ruletu. Môžete dokonca odísť so skutočnými ziskami, ktoré môžete vyplatiť. Samozrejme, hranie s vlastnými peniazmi otvára možnosť vyhrať ďalšie peniaze. Navyše je to jednoducho vzrušujúcejšie. Napriek tomu, použitie bonusu bez vkladu alebo uvítacej bonusovej hotovosti na hranie živej rulety vám dáva vzhľad v hre.

Tipy na výber správneho online kasína na hranie rulety

Môžete sa zaregistrovať, vložiť prostriedky a začať hrať ruletu so skutočnými peniazmi na nejakej náhodnej stránke, ale tento prístup neodporúčame. Namiesto toho by ste sa mali uistiť, že ste si vybrali stránku s ruletou, ktorá najlepšie vyhovuje vašim jedinečným potrebám v oblasti online hazardných hier. Teraz si prejdeme niekoľko užitočných tipov, ktoré vás nasmerujú na tú najlepšiu stránku pre vás.

4.1 Hrajte iba v licencovaných online kasínach

V príslušnej časti sme podrobne popísali vlastnosti kvalitného online kasína. Keď však zhrnieme myšlienku, predkladáme niekoľko téz:

Ak je kasíno licencované, je regulované určitými vládnymi agentúrami, takže riziko bezohľadných schém je výrazne znížené.

Jedna licencia nezaručuje transparentné a férové fungovanie kasína. Je potrebné dodatočne skontrolovať nezávislé recenzie. Spravidla môžete dôverovať akémukoľvek online kasínu licencovanému subjektmi ako Britská komisia pre hazardné hry, Malta Gaming Authority a Kahnawake Gaming Commission.

Konfliktné situácie medzi hráčmi a samotným kasínom sa vyskytujú vo všetkých kasínach. Tu môže byť tenká čiara. Napríklad hráč bez toho, aby si preštudoval všetky T&C kasína, môže ísť proti podmienkam a potom vzniesť obvinenia, keď proti nemu kasíno uvalí sankcie.

Hlavnou radou je, že ak nájdete veľa negatívnych recenzií na rovnakú tému, je lepšie hľadať iné kasíno.

Najlepšie dôveryhodné online kasína na hranie rulety

Prejsť na hodnotenie kasín

4.2 Nespoliehajte sa na uvítací bonus, ale dôverujte ponukám bez vkladu alebo cashbacku

Takmer všetky online kasína ponúkajú uvítací bonus. Môžete si nárokovať také veci, ako sú veľké kusy bonusovej hotovosti, hranie bez rizika a zatočenia zadarmo. Vo väčšine prípadov si na uplatnenie bonusu stačí otvoriť nový účet, uplatniť si bonus a potom vložiť prostriedky.

Ide o to, že mnohé z týchto bonusov znejú oveľa lepšie, ako v skutočnosti sú. Ako teda rozoznáte dobrý obchod od zlého? No, treba sa poriadne pozrieť na zmluvné podmienky. Ak tak urobíte, získate dostatočný prehľad, ktorý vám umožní presne posúdiť skutočnú hodnotu ponuky. Snáď najdôležitejšia vec, ktorú treba hľadať, je požiadavka na stávkovanie. Vidíte, nemôžete len vziať bonusovú hotovosť a odísť. Zvyčajne sa od vás vyžaduje, aby ste vsadili určitú sumu vlastných peňazí predtým, ako vám operátor umožní vyplatiť bonus.

Pozrime sa na fiktívny uvítací bonus 100 % zhody až do výšky 1 000 €, ktorý podlieha 50-násobnej stávkovej požiadavke. Za predpokladu, že chcete maximalizovať bonus, musíte vložiť 1 000 € a potom staviť 50 000 €, aby bolo možné vybrať bonusovú hotovosť. A toto prevrátenie sa zvyčajne týka len slotov. Ak chcete splniť stávkové podmienky hraním rulety, pripravte sa na výrazne vyšší rollover. Samozrejme, za predpokladu, že bonusové T&C vôbec umožňujú stávky na ruletu.

Hráči rulety, ktorí si chcú uplatniť uvítací bonus alebo inú ponuku, sa musia uistiť, že môžu bonus použiť na hranie rulety. Musia tiež zvážiť prevrátenie, ako aj akékoľvek iné obmedzenia a obmedzenia. Mali by sme vám tiež poradiť, aby ste si vybrali online kasíno, ktoré ponúka bonusy a pravidelné akcie pre existujúcich zákazníkov. To zaistí, že si budete môcť užívať pridanú hodnotu a výhody ešte dlho po dokončení uvítacej ponuky.

Takže malá rada: Nenaháňajte uvítacie bonusy. Jednoducho ich ignorujte. Namiesto toho venujte pozornosť tomu, či kasíno ponúka cashback. Ak áno, bude to vynikajúci doplnok pre hráča rulety. Existujú aj T&C a požiadavky na stávkovanie pre cashbacky v kasíne, ale dajú sa zrušiť a z dlhodobého hľadiska vás zachránia. Môže to byť 10 % vašich strát každý týždeň alebo tak. Tak či onak, je to oveľa lukratívnejšie ako uvítacia ponuka.

Druhou možnosťou sú bonusy bez vkladu. Vyššie sme už opísali výhody bonusov bez vkladu pre hráčov živej rulety. Príslušné propagačné kódy nájdete v príslušnej časti našej webovej stránky. Dobrá vec na týchto bonusoch je, že keď sa zaregistrujete, automaticky získate malú čiastku pridanú k vášmu zostatku. Pre výhry získané z bonusu môžu byť dodatočné požiadavky na výber. Najlepšie je však použiť ho skôr ako doplnok k bankrollu než ako samotný bankroll.

Tipy na zodpovedné hranie

Jedným z dôvodov, prečo tak veľa ľudí rádo hrá ruletu, je to, že hra ponúka relatívne malú výhodu. Z tohto dôvodu hráči vyhrávajú pomerne často, najmä keď vsádzajú mimo stávok. Napriek tomu je ruleta formou hazardu ako každá iná online kasínová hra a možnosť straty bankrollu je až príliš reálna. Tu prichádza na scénu zodpovedný hazard.

Aj keď cieľom každého hráča rulety je vyhrať peniaze, je dôležité si uvedomiť, že hranie rulety o skutočné peniaze by sa malo považovať za formu zábavy. Má to byť zábava. Viete, čo nie je zábavné? Hranie hazardných hier spôsobuje problémy vo vašom živote. Aby ste znížili svoje šance, že sa stanete obeťou nástrah, dôrazne vás vyzývame, aby ste využili nástroje zodpovedného hrania, ktoré ponúkajú najlepšie online kasína.

5.1 Spravujte svoj bankroll

Možno je základom bezpečnej hry kompetentný prístup k vášmu rozpočtu. Tejto téme sú venované celé knihy. Zdôrazníme niekoľko dôležitých téz:

 • Zostatok na vašej kreditnej karte nie je váš bankroll. Nezabudnite oddeliť svoje celkové prostriedky a prostriedky, ktoré ste ochotní minúť na hazardné hry. Navyše je lepšie získať samostatnú kartu na hazardné hry, ktorú budete pravidelne dopĺňať. Vopred sa pripravte, že o túto sumu môžete rýchlo prísť.
 • Stanovte si malé a dosiahnuteľné ciele. Stanovte si plán, koľko chcete vyhrať za reláciu.
 • Odborníci odporúčajú stanoviť si cieľ 5-krát nižší, ako je váš bankroll.
 • Vyhrané prostriedky ihneď nepoužívajte. Rozdeľte výhru na dve časti a jednu z nich si vyberte na svoju hazardnú kartu.

5.2 Stanovenie limitov

Set your limits in your account

Keď nájdete renomovanú ruletovú stránku a otvoríte si účet, vstúpte do sekcie „Zodpovedné hranie“, ktorá sa zvyčajne nachádza vo vašom profile hráča. Potom si môžete nastaviť denné, týždenné alebo mesačné limity na množstvo času a peňazí, ktoré strávite hraním rulety a iných hier o skutočné peniaze. To vám pomôže zabrániť tomu, aby ste sa dostali príliš hlboko.

Vo väčšine prípadov budú vami nastavené limity uplatňované hneď, ako ich nastavíte. Nemusí to byť trvalé. Svoje limity môžete neskôr kedykoľvek zvýšiť alebo znížiť. Ak ste napríklad dosiahli limit mesačného vkladu, nebudete môcť dobiť alebo doplniť zostatok až do začiatku nasledujúceho mesiaca. Vykonali sme napríklad jeden malý test; v jednom online kasíne sme napísali žiadosť o podporu na nastavenie limitov na našom účte a dostali sme rýchlu odpoveď na našu žiadosť.

Navyše, ak špeciálne vládne agentúry regulujú online kasíno, urobí to za vás. Limity stávok a prehier tak môžu byť stanovené na štátnej úrovni.

5.3 Oslovte, ak vás znepokojuje váš hazard

Ako každá iná forma hazardu, aj ruleta môže byť návyková. Rôzne formy závislosti na hazardných hrách sú názorne demonštrované v dielach mnohých známych spisovateľov a filmových režisérov. Aj v skutočnom živote môžete nájsť nespočetné množstvo smutných príbehov. Ak začnete mať pocit, že váš hazard sa stáva problémom, mali by ste okamžite vyhľadať pomoc. Neriešenie problému bude mať za následok len zlé veci. V takom prípade je tiež dobré využiť program sebavylúčenia vášho online kasína. Tieto funkcie vám dočasne alebo trvalo blokujú prístup na stránku.

Ak si myslíte, že potrebujete pomoc, obráťte sa na jednu z mnohých organizácií, ktoré sa špecializujú na liečbu problémového hráčstva. Anonymní hráči a GamCare sú len dva príklady. Môžete sa s nimi spojiť 24 hodín denne, 7 dní v týždni a ich služby sú bezplatné. Takmer všetky online kasína majú odkaz „Zodpovedné hranie“, ktorý vás presmeruje na stránku, na ktorej nájdete kontaktné informácie pre viaceré skupiny na podporu hazardných hier. Nemusí to byť najjednoduchšia vec, ale budete radi, že ste to urobili.

Tipy na ruletu od odborníkov

Okrem vlastných skúseností s ruletou sme zisťovali názory a rady iných odborníkov na túto tému. Náš tím preto oslovil niekoľkých profesionálnych hráčov a požiadal ich, aby sa o svoje skúsenosti podelili s našimi čitateľmi. Niektoré z týchto tipov si môžete pozrieť nižšie.

 • Dajte rady novým hráčom rulety.

  Nováčikovia hrajú len pre zábavu. Ruleta nie je vhodná na zarábanie peňazí. Dôvod vysvetľujem vo svojej odpovedi.

  Christian Kaisan Profesionálny hráč rulety, vynálezca metódy "Kesselgucken"
  Christian Kaisan Profesionálny hráč rulety, vynálezca metódy "Kesselgucken"
 • Je možné vymyslieť dlhodobú stratégiu úspechu pri hraní rulety? Pretože ako vieme, hráči majú veľa príležitostí na výhru v krátkodobom horizonte, ale ak hráme pravidelne v dlhých stretnutiach, šanca na výhru je nižšia.

  V rulete má hráč dlhodobo nevýhodu voči dealerovi 1,35 % až 5,26 %. Túto nevýhodu nemožno prekonať žiadnymi štatistickými ani inými matematickými prostriedkami.

  To znamená, že v podstate neexistuje žiadna platná víťazná stratégia. Jediná úspešná stratégia, o ktorej viem, vyžaduje použitie fyziky a matematiky. Ruleta je relatívne jednoduchý mechanický proces, a preto je predvídateľný. Problémom je, že je ťažké získať dostatok informácií. Väčšina hráčov tiež nevie, aké informácie majú hľadať, aby ich mohli využiť. od roku 1983 cca. Navštívil som 2000 kasín na všetkých kontinentoch a stretol som menej ako 20 ľudí, ktorí takto hrali a vyhrali. Žiaľ, táto stratégia sa už roky nepoužíva, pretože nové ruletové kolesá majú obrovské rozdiely a mnohé krajiny ma po výhre zakázali.

  Christian Kaisan Profesionálny hráč rulety, vynálezca metódy "Kesselgucken"
  Christian Kaisan Profesionálny hráč rulety, vynálezca metódy "Kesselgucken"
 • Štatisticky sa odporúča preferovať nulovú ruletu a využívať na nej všetky stratégie. Niektorí hráči si však zámerne vyberajú ruletu 00 (americkú), aby bola hra zaujímavejšia. V akých prípadoch by sa podľa vás mala uprednostňovať ruleta 00 a s možnými príkladmi?

  Skôr ako sa rozhodnete pre americkú ruletu, navrhol by som, aby ste si vo svojej oblasti našli nulový stôl. Čo motivuje spotrebiteľov, aby si vybrali americkú ruletu pred európskou? Dostupnosť a bankroll. Bežný hráč si nemôže dovoliť stôl s jednou nulou, kde jedna z minimálnych stávok je 100 EUR na kolo...preto volí americkú ruletu a nie stôl s jednou nulou. Ruleta jedna nula sa neponúka všade, a ak áno, tak len cez víkendy. Pri hraní rulety nepoužívam stratégie. Hra ma jednoducho baví, či vyhrávam alebo prehrávam, preto ma ľudia milujú.

  Chico 1MT Kasínový vloger a cestovateľ, hudobník
  Chico 1MT Kasínový vloger a cestovateľ, hudobník
 • Ruleta s multiplikátormi (napríklad Lightning Roulette): Dokážete strategicky profitovať z multiplikátorov? Alebo sa kasíno len snaží zmanipulovať hru a nechať peniaze zmiznúť?

  Nemôžete zarábať peniaze s multiplikátormi rulety. Kasína existujú pre zisk. Ak ich hra prestane baviť, prestanú hrať. Hrať s kurzami rulety je najhoršie rozhodnutie. Snažím sa naučiť ľudí, aby si priniesli vopred stanovené množstvo a sústredili sa na načasovanie. Dávajte pozor na koleso a uistite sa, že je správne nastavené. Drž sa ďalej od dealerov, ktorí používajú rôzne loptičky „na každom stole sa používajú tri rôzne loptičky“. Uistite sa, že rôzne čísla sú na loptičke rovnomerne rozložené. Všetky vyššie spomenuté pravidlá sú pre mňa dôležité predtým, ako začnem hrať na akomkoľvek mieste.

  Chico 1MT Kasínový vloger a cestovateľ, hudobník
  Chico 1MT Kasínový vloger a cestovateľ, hudobník
 • Na akom matematickom princípe je založený váš algoritmus na predpovedanie čísel? A ako by ste ohodnotili presnosť metódy?

  Aplikácia Roulette Guess, ktorú ste spomenuli, je ruletový kalkulátor pre 37-číselný ruletový stôl s nulovou kapsulou a 38-číselný stôl s dodatočnou 00 kapsulou.

  Keď hráč zadá zobrazené čísla do aplikácie, aplikácia zobrazí vzdialenosť loptičky od posledného výherného čísla v smere hodinových ručičiek. Tieto vzdialenosti sa zaznamenávajú v koliesku „Prejdená vzdialenosť“ v aplikácii, kde sa zobrazuje frekvencia farieb, takže môžete zistiť, či sú výherné čísla krupiéra dostatočne malé na predpovedanie ďalšieho výherného čísla. Ak v tejto aktivite zadáte predpokladanú vzdialenosť, aplikácia zobrazí predpovedané číslo v kruhu a troch susedov na každej strane, na ktorých si môžete staviť. Ak ide ďalší ťah krupiéra rovnakým smerom ako predchádzajúce výherné čísla, stávka vyhráva.

  Neil Majiteľ aplikácie "Roulette Guess"
  Neil Majiteľ aplikácie "Roulette Guess"
 • Čo si myslíte o progresívnych systémoch a stratégiách vo všeobecnosti?

  Moja aplikácia nie je založená na žiadnom progresívnom systéme. Na svojom webe však mám tabuľky k dispozícii zadarmo, aby si ich hráči mohli stiahnuť. Do týchto tabuliek môžete zadať postupové vzdialenosti predchádzajúcich relácií a dostanete tepelnú mapu dobrých skupín v teplých farbách a zlých sektorov v studených farbách.

  Neil Majiteľ aplikácie "Roulette Guess"
  Neil Majiteľ aplikácie "Roulette Guess"