arrow-up
Roulette77

Free

online

Support UkraineSupport Ukraine

Typy stávok na ruletu

Ak ste sa kedy zaujímali o rôzne druhy stávok na ruletu, ste na správnom mieste. Teraz vám predstavíme každý dôležitý typ stávky, vysvetlíme, ako ich rozumieť, aké čísla pokrývajú a či by ste mali tieto stávky vôbec uzatvárať. Bez zbytočného váhania sa do toho pustime a pozrime sa, aké stávky sú spojené s ruletovým kolesom. Skúste to.

Vnútorné stávky

Názov Vnútorných stávok jednoducho pochádza z ich umiestnenia. Nachádzajú sa v strede stávkového stola a zvyčajne sú obklopené vonkajšími stávkami. Existuje niekoľko druhov Vnútorných stávok a každú z nich vám stručne predstavíme. Pozrime sa na základ každého roztočenia rulety a ako tieto stávky môžu ovplyvniť vašu hru. Zároveň uvádzame aj výhernosť, aby ste vedeli, na čo sa pri stávkach môžete tešiť. Pozrite sa na to!

 • Jedno číslo 1

  Jedno číslo je jednoducho stávka, ktorú umiestnite na jedno číslo na celom kolese rulety. V najznámejších variantoch hry môže byť na kolese 37 alebo 38 čísel. Tento typ stávky sa v prípade výhry vypláca v pomere 35:1.

 • Dvojica 2

  Dvojica je typ stávky, kde umiestnite svoj žetónik uprostred dvoch čísel, takže pokryjete oba. Dobrým príkladom je stávka uprostred čierneho čísla 13 a červeného čísla 14. Položením svojho žetóna uprostred týchto dvoch čísel uzatvoríte Dvojicu. Jednoduché ako facka. Výplata je 17:1.

 • Trojica 3

  Trojica je stávka, pri ktorej si zvolíte tri čísla tým, že stávku umiestnite na začiatku vodorovnej línie. Takže ak chcete staviť na Trojicu, jednoducho položte svoj žetón na začiatok, aby ste pokryli napríklad čísla 13, 14 a 15. Výplata tu je 11:1.

 • štvorica 4

  Štvorica je skutočne zaujímavý typ stávky. Základom je stávka na štvoricu čísel tým, že položíte svoj žetónik presne na miesto, kde sa pretínajú hraničné línie štyroch čísel. Takže môžete vsadiť na štvoricu čísel, napríklad na čísla 8, 9, 11 a 12. Výplata tu je 8:1 a určite to nie je zlý nápad.

 • Stávka na päť čísel 5

  Basket je stávka, ktorou vsadíte na päť čísel súčasne. Stávka Šesť čísel je k dispozícii iba v americkom rulete a pokrýva čísla 0, 00, 1, 2 a samozrejme 3. Výplata tu je 6:1.

 • Šesť čísel 6

  Šesť čísel je stávka, pri ktorej jednoducho vsadíte na prostredie dvoch vodorovných línií. Takže môžete staviť na čísla 25-30 položením stávky na začiatok miesta, kde sa tieto dve riadky pretínajú. Výplata tu je 5:1.

Inside Bets

vonkajšie stávky

Ďalšie sú takzvané Outside Bets, ktoré sú veľmi zaujímavé a ponúkajú mnoho možností pre tipovanie. Vysvetlíme Vám, ako tieto stávky fungujú a čo od nich môžete očakávať. Pozrime sa na ne bližšie.

 • Stĺpec 1

  Stĺpec je stávka, ktorá zahrňuje celkovo 12 čísel. Príkladom môžu byť čísla 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 a 34. Výhra sa vypláca v pomere 2:1.

 • Susedný stĺpce 2

  Susedný stĺpce je, ako už názov naznačuje, stávka, ktorú umiestnite na stĺpce od 1 do 12, 13 do 24 a 25 do 36. Stačí si vybrať jeden alebo všetky tri stĺpce, ak chcete, ale pamätajte, že výplaty tu sú 2:1.

 • Červená/čierna 3

  Červená/čierna je stávka známa ako Even Money bet. Ak sa Vám podarí trafiť, získate výhru v pomere 1:1, pričom jediné číslo, ktoré nie je pokryté, je 0.

 • Nízka/vysoká 4

  Nízka/vysoká je opäť stávka typu Even Money, kde sa tipuje na nízke alebo vysoké čísla. Môžete si vybrať čísla 1-18 alebo 19-36, takže budete pokrývať 18 čísel a pravdepodobnosť výhry je tesne pod 50%. Výhra sa vypláca v pomere 1:1.

 • Suchá/nepárna 5

  Suchá/nepárna je ďalšia stávka typu Even Money, kde tipujete, či padne suché alebo nepárne číslo. Pokrýva sa 18 čísel a pravdepodobnosť výhry je tesne pod 50%. Výhra sa vypláca v pomere 1:1.

Outside Bets

Oznamované stávky

Toto sú špeciálne druhy stávok, o ktorých ste určite počuli. Možno ste počuli aj o Francúzskych stávkach. No, sú to doslova tie isté stávky. Oznamované stávky sa umiestňujú tak, že len poviete, že chcete vsadiť na jednu z týchto stávok, a až potom umiestnite žetóny. Kroupier alebo živý dealer si to všimne a zapíše tieto typy stávok, ktoré sa musia umiestniť predtým, ako kroupier uzavrie stávkovanie.

Oznamované stávky sú výhodné, pretože kasína uprednostňujú, aby hry pokračovali namiesto čakania na to, kým si hráči umiestnia žetóny. Preto kasína trénujú svojich krupiérov, aby si zapamätali, ktoré oznamované stávky boli umiestnené a na ktoré čísla sa vzťahujú. Toto umožňuje rýchlejší priebeh hry a stávky získavajú svoje meno. Môžete si vybrať z viacerých možností, vrátane:

 • Voisins du Zero

  Voisins du Zero je stávka, ktorá pokrýva 17 čísel od 22 do 25 vrátane. To znamená, že týmto typom stávky takmer pokryjete všetky čísla, čím získate 46% šancu na úspech.

 • Le Tiers du Cylindre

  Le Tiers du Cylindre je ďalší chytrý typ stávky a znamená tretinu kolieska. Vsadíte na 12 čísel, ktoré sú medzi číslami 27 a 33 vrátane.

 • Orphelins

  Orphelins alebo sirotky sú osem čísel, ktoré zahŕňajú 17, 34, 6, 1, 20, 14, 31 a 9. Táto stávka je stále dobrá možnosť, ak chcete trochu improvizovať so svojimi stávkami.

 • Jeu Zero

  Jeu Zero znamená nula hier a pokrýva čísla, ktoré sú najbližšie k nule, a to sedem čísel celkom - 12, 35, 3, 26, 0, 32 a 15 tak, ako sa zobrazujú na kolese.

 • Neighbours

  Neighbors je ďalšia stávka, ktorá sa zameriava na päť čísel. Keď si vyberiete stávku Neighbors, jednoducho chcete vsadiť na 34, 25, 17, 6 a 27 zároveň. Je to také jednoduché.

Announced Bets

Ostatné stávky

Stávky, ktoré sme doteraz uviedli, sú takmer vždy k dispozícii v rôznych variantoch hry. Ale sú aj také stávky, ktoré nie sú také bežné, a práve o nich by sme vám chceli povedať. Chceme sa zamerať na dve špecifické stávky:

Snake Bet

Stávka Snake Bet sa vinie okolo ruletového kolesa a pokrýva celkom 12 čísel, vrátane 1, 5, 9, 12, 14, 16, 19, 23, 27, 30, 32 a 34.

Snake Bets

Finals Bet

Stávka Finals Bet je typ stávky, kde sa stávate na všetkých číslach, ktoré končia na tomto čísle. To znamená, že sa stávate na 4, 14, 24 a 34 súčasne. Ďalším dobrým príkladom je číslo 8. Ak sa stávate na koncovú 8, tak sa stávate súčasne na číslach 8, 18 a 28. Je to ďalší spôsob, ako sa dozvedieť o niektorých zaujímavých stávkach v hre ruleta.