arrow-up
Roulette77

Free

online

Support UkraineSupport Ukraine

Najlepšie výherné ruletové stratégie a ako ich použiť

Naposledy aktualizovaný: 12.07.2023 od Chris Mwangi

Ruleta je obdivuhodná hra v kasíne, ktorá ponúka stovky až tisícky možných pozícií na stávky, ktoré môžete priamo v hre zaujať. Definuje sa síce ako hra náhody, ale hromada odborníkov a milovníkov rulety zasvätilo svoje životy tomu, aby našli tie najlepšie metódy na to, ako maximalizovať šance na výhru.

Dnes je na svete množstvo zdrojov, ako napríklad knihy, články, štatistiky a ďalšie užitočné materiály týkajúce sa rulety, ktoré vám pomôžu posunúť úroveň vašich stávok a vyťažiť z rulety čo najviac. My sme mali možnosť prečítať si a vyskúšať väčšinu z týchto taktík v reálnom svete. Nakoniec sme ich všetky ohodnotili a detailne popísali v riadkoch nižšie. Tak si ich poďte prečítať!

Navigácia na stránke

Toto sú tie najlepšie ruletové stratégie

Po detailnom prieskume vybral náš tím v Roulette 77 tie najzaujímavejšie stratégie v podobe zoznamu. Vďaka nim sa zlepšíte vo svojej hre a zároveň sa budete aj viac baviť. Stratégie sú zoradené od tých najefektívnejších až po tie, ktoré nie sú také účinné, a zároveň sme vysvetlili ako ktorá stratégia funguje, a to riadne krok po kroku. Hlavným delením je rozdelenie na progresívne a neprogresívne stratégie, čomu odpovedá aj náš zoznam. Vrhnime sa teda na ne!

Toto sú tie najlepšie ruletové stratégie

Progresívne stratégie

Stratégie hry v rulete sa delia do dvoch hlavných kategórií: progresívne a neprogresívne. Rozdiel medzi nimi spočíva v tom, akým spôsobom ukladáte stávky v hre. V tých progresívnych upravujete svoje stávky na základe výsledkov z predošlých kôl. V skratke teda používajú progresívny systém stávok.

Keď ich chceme poriadne vysvetliť, musíme posúdiť tie najobľúbenejšie z nich. Na začiatok uvedieme stratégiu Martingale, ktorá je bezpochyby voľbou číslo jedna u všetkých hráčov.

Progresívne stratégie

Stratégia Martingale

Martingale je tou najpoužívanejšou stratégiou vo všetkých kasínach. Nie nadarmo je teda považovaná za tú najúčinnejšiu. Jej história sa začala písať v 18. storočí, keď sa vo Francúzsku používala najmä na hod mincou.

Takže je možné ju použiť na všetky typy stávok, ak teda ponúkajú šancu na výhru 1:1. V rulete je možné ju použiť na stávky 1-18 alebo 19-36, červená-čierna, či na párna-nepárna.

Ide v nej o to, že umiestňujete minimálnu stávku stále dokola, za predpokladu, že vyhrávate. Hneď ako prehráte, tak je nutné aby ste stávku zdvojnásobiť. V prípade, že následne vyhráte, tak získate svoju prehru naspäť. Ak ale opäť prehráte, tak musíte stávku znova zdvojnásobiť. Stačí nasledovať tieto dve pravidlá. Poďme sa teda pozrieť na príklad.

Stratégia Martingale
 1. Nájdite stôl s nízkou minimálnou stávkou a vysokou maximálnou stávku.
 2. Umiestnite minimálnu stávku (1€) na červenú alebo čiernu.
 3. Ak ste sa vyhrali, tak proces zopakujte.
 4. Ak ste nevyhrali, tak zdvojnásobte stávku (2€)
 5. Po každej prehre vždy zdvojnásobte stávku, a po každej výhre sa vráťte na minimálnu stávku.
Výhody
 • Perfektná pre online kasína
 • Jednoduché a rýchle opätovné získanie prehier
 • Zaručená ziskovosť až do dosiahnutia maximálnej stávky
Nevýhody
 • Pomerne rýchle vyčerpanie zostatku
 • Možnosť poklesu ziskovosti v dlhých herných sedeniach
 • Častý limit na maximálnu hodnotu stávky na stoloch

Systém Martingale je najbezpečnejšia stratégiou, ale len v prípade, že sa vám podarí nájsť stôl s nízkou minimálnou a vysokou maximálnou stávkou. Všetko v ňom závisí od počtov. Takže musíte mať dostatočný rozpočet a nedosiahnuť maximálny limit stávky. Je ale možné mať smolu, prehrať viac kôl v rade, a vtedy sa do hry vráti aj element šťastia. Avšak to, čo vieme určite, je, že pri registrácii v Kajot Casino získate registračný bonus od Kajot.

Stratégia Obrátený Martingale

Už zo samotného názvu tejto metódy je okamžite jasné, o čo v nej ide. Od klasickej stratégie Martingale sa líši v tom, že stávku zdvojnásobujete keď vyhráte, a nie keď prehráte. V skratke - keď umiestnite stávku v hodnote 1€ a vyhráte, v ďalšom kole by ste mali staviť sumu 2€. V prípade, že prehráte, tak si musíte staviť najnižšiu možnú sumu.

Podstatou Obráteného Martingale je pravidlo, že všetky výhry a prehry prichádzajú po vlnách, a tak najviac vyťažíte z výhernej vlny. Čo sa týka pravdepodobnosti, tak je Obrátený Martingale výrazne podobný stratégii Martingale. Aj tu hrajú najväčšiu rolu počty, avšak ako pri každej hre, aj tu je potrebná istá dávka šťastia.

Stratégia Obrátený Martingale

Okrem toho je Obrátený Martingale považovaný za výrazne agresívnejší než klasický Martingale. Z toho dôvodu prišli odborníci aj s miernejšími verziami. Takou je napríklad aj stratégia nazývaná 3-krokový Martingale. V nej sa po troch po sebe idúcich výhrach vrátite späť na minimálnu stávku, namiesto štvrtého zdvojnásobenia v rade.

Stratégia D’Alembert

Rond d’Alembert bol legendárny francúzsky hráč rulety z 18. storočia, podľa ktorého je pomenovaná táto stratégia. Jeho stávkový systém sa zakladal na metóde Martingale, ale mal niekoľko vylepšení. Vďaka ním je tento systém výrazne lepší a viac efektívnejší. Najväčším rozdielom je, že stávky v ňom nie sú takého agresívneho rázu. Po každej prehre sa nezdvojnásobuje výška stávka, ale používa sa priamočiarejší prístup. Stávky sa zvyšujú a znižujú postupne.

Na začiatku je nutné si určiť základnú „jednotku“ svojej stávky (táto má v príklade uvedenom nižšie hodnotu 1€). Následne ju budete pridávať alebo odoberať v závislosti na vašom skóre. Poďme sa teda opäť pozrieť postupne na to ako to celé funguje!

Stratégia D’Alembert
 1. Nájdite stôl ponúkajúci čo najnižšie minimálne stávky a umiestnite počiatočnú stávku (5€)
 2. V prípade, že vyhráte, tak znížte stávku o 1€ (na 4€)
 3. V prípade, že prehráte, tak zvýšte stávku o 1€ (na 6€)
 4. Celý postup opakujte!
Výhody
 • Stratégia jednoduchá na zvládnutie – pochopí ju naozaj každý
 • Bezpečnejšia než stratégia Martingale
 • Dobrá voľba pre menšie zostatky
Nevýhody
 • Časovo náročnejšia než stratégia Martingale
 • Neočakávajte prehnane vysoké zisky

Systém Labouchère

Metóda stávok Labouchère nesie svoj názov po anglickom politikovi a zanietenom hazardnom hráčovi menom Henry Labouchère. Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že je tento systém pomerne mätúci, ale akonáhle si ho osvojíte, tak sa ho nebudete vedieť nabažiť. Je to ako keby hráte dve hry zároveň. Pre niekoho to môže znieť ozaj atraktívne, preto sa pozrime ako v praxi tento systém skutočne funguje.

Systém Labouchère
 1. Zvoľte si sumu, ktorú chcete výsledne vyhrať (napríklad 10€).
 2. Vymyslite si sekvenciu čísiel, ktorých súčet je presne 10 (napríklad 1-2-1-4-1-1).
 3. Umiestnite svoju stávku, ktorá je súčtom ľavého a pravého krajného čísla vašej sekvencie (tu sú to 2€, pretože 1+1=2).
 4. V prípade, že vyhráte, tak vyškrtnite tieto čísla z vašej sekvencie (v tomto prípade by vaša ďalšia sekvencia vypadala takto: 2-1-4-1).
 5. Ak prehráte, pridajte hodnotu, ktorú ste stavili na pravý kraj vašej sekvencie (v takom prípade by vaša nová sekvencia vypadala takto: 1-2-1-4-1-1-2).
 6. Cieľom je vyškrtať všetky čísla tým, že budete vždy ukladať stávku, ktorá bude súčtom ľavého a pravého krajného čísla.
Výhody
 • Nemusí byť použitý iba na vyvážené stávky
 • Dostatočne zaujímavý na použitie – istotne sa nebudete nudiť
 • Väčšina herných sedení bude zisková, keďže tento systém dokáže navrátiť profit, i keď budete vyhrávať menej hier než prehrávať
 • Dáva vám pocit určitého postupu v hre
Nevýhody
 • V prípade, že budete mať sériu prehier, tak môže výška stávky výrazne narásť

Rovnako ako systémy spomenuté vyššie, tak aj táto metóda sa radí medzi progresívne. Spolieha sa na vyvážené stávky, je ale možné ju použiť aj na iné stávky v rulete. Pokiaľ ale chcete z tohto systému vyťažiť úplné maximum, mali by ste sa držať práve vyvážených stávok.

Fibonacciho systém

Fibonacciho metóda je založená na obrovskej matematickej sekvencii – Fibonacciho sekvencii. Jedná sa o sekvenciu čísiel, ktorú preslávil Leonardo Pisano (taktiež známy ako Fibonacci). Sekvencia je vo svojej podstate nekonečná, pretože každé ďalšie číslo v sekvencii je súčtom dvoch predošlých, tým pádom naozaj nikdy neskončí.

Začiatok celej sekvencie vypadá takto: 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, a tak ďalej. Táto konkrétna sekvencia sa používa ako progresívna stávková stratégia v rulete. Poďme sa teda na ňu pozrieť!

Fibonacciho systém
 1. Umiestnite vyváženú stávku, najlepšie minimálnu možnú (napríklad 1€).
 2. V prípade, že stávku prehráte, umiestnite opäť 1€ (na začatie sekvencie musíme umiestniť aspoň dve stávky).
 3. Ak ju opäť prehráte, budete musieť sčítať predošlé dve stávky (v tomto prípade sú obe 1€) a umiestniť stávku, ktorá je ich súčtom (2€).
 4. Ak aj v treťom kole stávku prehráte, musíte následne staviť 3€ (pretože 2 + 1 = 3).
 5. Ak ale v treťom kole vyhráte, tak v ďalšom kole si stavíte 1€ (čo je vlastne predošlé číslo Fibonacciho sekvencie)
Výhody
 • Ľahký na pochopenie
 • Dobrý na nižšie zisky v krátkych herných sedeniach
 • Zaujímavý systém, ktorý vyžaduje vyššie zapojenie hráča do hry
Nevýhody
 • V dlhých herných sedeniach nie je už preukázateľne ziskový
 • V prípade série prehier sa dokáže hodnota stávok rýchlo vyšplhať

Fibonacciho sekvencia inšpirovala stovky vedcov a hazardných hráčov po celom svete. I keď nie je táto stratégia tak efektívna ako ostatné zmienené vyššie, je pomerne zisková v krátkych herných sedeniach, čo môžu niektorí hráči preferovať.

Neprogresívne systémy

Ako bolo už spomenuté vyššie, neprogresívne stávkové systémy sú založené na fakte, že stávky sa počas vášho herného pobytu v rulete nezvyšujú a ani neznižujú. V skutočnosti sa tieto systémy zameriavajú na niečo iné než na detailné narábanie so zostatkom.

Neprogresívne systémy sa netešia takej popularite ako tie progresívne, ale sú v realite sú rovnako pútavé. Ich zameranie nie je obmedzené len na vyvážené stávky, a tak môžete stávky ukladať aj napríklad na čísla.

Stratégia James Bond

Legendárny Agent 007 je známy milovník hazardu. V jednej z kníh ňom dokonca používa v rulete systém, ktorý preňho vytvorila jeho tajná agentúra. Podstatou systému je samozrejme maximalizovať výherný potenciál. Hovorí sa o tom, že táto stratégia môže poraziť pravdepodobnosť výhry. Je to ale treba brať s rezervou a vedieť oddeliť fikciu od reality. Dokonalá stratégia v rulete, ktorá by zaručila výhru v naozaj vysokom percente, bohužiaľ neexistuje.

 1. Umiestnite stávku v hodnote 15€ na čísla 19-36.
 2. Umiestnite stávku v hodnote 5€ na čísla 13-18.
 3. Umiestnite stávku v hodnote 1€ na 0 ako poistku.

Každé kolo stačí urobiť len toto, nič viac nie je potreba. Takto budú vypadať výsledky.:

 1. Ak guľôčka pristane na 19-36, váš zisk bude 8€.
 2. Ak guľôčka pristane na 13-18, váš zisk bude 10€.
 3. Ak guľôčka pristane na 0, váš zisk bude 16€.
 4. Ak guľôčka pristane na 1-12, stratíte 20€.

Pravdupovediac, tento typ stratégie hráčom určite NEDÁ výhodu nad kasínom. Vyniká v tom, že im pomôže sa zabaviť a zvýšiť ich šance na výhru. V prípade, že nie ste fanúšikom metód progresívneho typu, tak toto je voľba číslo dva. Celá stratégia je skutočne jednoduchá na pochopenie, neobsahuje komplikované výpočty, a preto je vhodná pre všetkých.

Stratégia predpojatých kolies

Táto stratégia nie je vôbec stávkovou metódou. Jej princípom je hľadanie ruletových kolies, ktoré sú nejakým spôsobom predpojaté, čiže poskytujú istú výhodu. Mnoho kolies vo väčšine kamenných kasín podlieha po istej dobe opotrebeniu, vďaka čomu na nich vznikajú malé nepravidelnosti. Stane sa to, že na týchto kolesách začnú padať niektoré čísla viac než ostatné. Hráči to potom musia už len využiť.

Bezpochyby je to jedna z najvzrušujúcejších hazardných metód, keďže ponúka určitú výhodu nad kasínom. To ale len v prípade, že sa im podarí zistiť, ktorá časť kolesa je zvýhodnená.

Ďalšie rady ako v rulete vyhrať

Hra rulety nie je vždy o stratégiách, zložitých systémoch, či hľadaní chýb. Niekedy stačí riadiť sa prostými radami a zlepšiť váš herný zážitok. Niekto hrá ruletu aj čisto pre zábavu, nie len pre maximalizovanie zisku. Rovnako dôležité je teda aj brať ohľad na tipy, ktoré vás posunú bližšie k výhre. Nižšie sme uviedli niektoré z tých najužitočnejších rád.

 1. Preferujte ruletu s jednou nulou Ak vám nie je ruleta úplne cudzia, tak iste viete, že existuje viacero typov. Najhlavnejší rozdiel medzi nimi je počet núl – existujú také s jednou nulou, dvomi a dnes už i s tromi nulami. Čím viac núl ruleta má, tým vyššia je výhoda kasína, takže je vo vašom záujme aby ich v hre bolo čo najmenej. Z toho vyplýva, že verzia s jednou nulou je tá najlepšia.
 2. Emócie musia ísť bokom Pocity z hry zohrávajú významnú rolu, keďže môžu ovplyvniť naše rozhodnutia, obzvlášť keď hráme hazardné hry. Ruleta sama o sebe je dosť vzrušujúca, preto si musíte uvedomiť, že zúfalé stávky vám neposunú bližšie k výhre. Kľúčové je zachovať si chladnú hlavu a hrať s rozvahou.
 3. Používajte stratégie V riadkoch vyššie sme predstavili tie najpopulárnejšie stávkové stratégie, ale výber tej správnej je len a len na vás. Skúste si každú jednu z nich, zistite ako fungujú a vyberte si tú, ktorá vám najviac vyhovuje.
 4. Umenie vedieť prestať Hovorí sa, že v najlepšom by sa malo prestať a to isté platí aj pri rulete. Keď sa vám nedarí, tak proste skončite a skúste šťastie neskôr. Tak ako aj v živote, tak aj v rulete sa vám nebude vždy dariť, a každý chce predsa hrať len vtedy keď sa mu darí.

Záver

Ruleta je bezpochyby jedna z najzaujímavejších kasínových hier, ktorá je zároveň aj vzrušujúca. Ak ale použijete tú správnu hernú stratégiu, tak posuniete svoj zážitok ešte o úroveň vyššie. Nabudúce, keď budete hrať ruletu, tak si určite spomeňte na niektorú z metód, o ktorých sme hovorili. Skúste si ich a presvedčte sa na vlastnej koži ako skvele v skutočnosti fungujú. Sami budete prekvapení z toho čo zistíte. Každá jedna stratégia dá hre úplne nový rozmer, vďaka čomu si hru užijete oveľa viac než kedykoľvek predtým.