arrow-up
Roulette77

Free

online

Support UkraineSupport Ukraine

Pravidlá rulety: inštrukcia krok za krokom

Naposledy aktualizovaný: 11.07.2023 od Chris Mwangi

Ruleta patrí k jedným z najstarších hazardných hier. Jej pravidlá sú na prvý pohľad prosté, avšak po spoznaní jednotlivých variant rulety zistíte, že je toho viac než sa zdá. Preto sme si pre vás pripravili tento manuál, vhodný ako pre začiatočníkov, tak aj pre skúsených hráčov, ktorí si radi osviežia základy. Nájdete v ňom všetky základné ale aj detailné informácie, ktoré vás dokonale pripravia na hru rulety. Ovládanie pravidiel je základným kameňom vyhrávania, preto by ste ich nemali podceňovať. Naučíte sa ako hra funguje, vysvetlíme vám jednotlivé typy stávok, varianty rulety a v skratke sa pozrieme aj na často kladené otázky.

How to play Roulette77
Step 1
Krok 1: Podajte stávku

Pred tým než sa hra začne, si musíte zvoliť výšku vašej stávky. Vykonáte tak pomocou žetónov, ktoré predstavujú rôzne hodnoty. Pokiaľ chcete hrať opatrnejšie, je dobré začínať s nižšími stávkami, a keď si hru trochu osvojíte, tak môžete prejsť na vyššie stávky. Vybrané žetóny umiestnite na herný stôl, buď ako vnútorné alebo vonkajšie stávky. Výber stávok je naozaj pestrý, a preto je dôležité aby ste si vopred premysleli, ktorú z nich si vyberiete. Môžete si vsadiť aj na viac než jednu stávku, a preto je hra rulety tak pestrá. Po uložení vašich stávok sa prechádza k druhému kroku plánu hry.

Vyberte stávku
Popis

Stávka na jedno číslo (presná stávka)– spočíva v stavení si na jedno konkrétne číslo

Stávka na stĺpec – stavenie na jeden z troch stĺpcov, obsahujúci 12 čísel

Stávka na dve čísla (dvojica) – spočíva v stavení si na dve čísla, ktoré ležia vedľa seba

Stávka na tucet – uloženie stávky buď na prvý (1-12), druhý (13-24) alebo tretí (25-36) tucet

Stávka na tri čísla (trojica) – spočíva v stavení si na tri vedľa seba ležiace čísla

Párne / nepárne číslo – stavenie na to či bude výsledné číslo párne alebo nepárne

Stávka na štyri čísla (štvorica) – spočíva v stavení si na 4 susediace čísla

Stávka na farbu (červená / čierna) – uloženie stávky na červenú alebo čiernu farbu čísla

Stávka na šesť čísel (šestica) - spočíva v stavení si na dva susediace riadky

Stávka na 1/18 alebo 19/36 (low / high) – spočíva v tom, či bude výsledné číslo nižšie alebo vyššie

Step 2
Krok 2: Krupiér točí koleso

Po uzatvorení stávok roztočí krupiér kolesa a vhodí doň guličku. Koleso sa nejakú chvíľu točí, gulička spravidla rotuje v opačnom smere než koleso, a po krátkej dobe pristane na určitom čísle. To predstavuje výsledné číslo - jeho hodnotu, príslušnú farbu a kategóriu, na základe čoho sa potom vyhodnotia uložené stávky.

Step 3
Krok 3: Získajte výsledky

Krupiér vyhlási farbu a hodnotu výherného čísla, a následne vyhodnotí a vyplatí všetky uložené stávky na hernom stole. To znamená, že každá stávka má len dve možnosti – buď bude výherná alebo nie. Pokiaľ je stávka výherná, tak na základe jej druhu, je vyplatená výhra. Presná stávka má napríklad výplatný pomer 35:1, zatiaľ čo stávka na farbu má výplatný pomer len 1:1. Hra sa končí, keď už pri hernom stole nezostane ani jeden hráč. Nemali by ste ale hrať do vášho posledného žetónu, a keď vidíte, že sa vám dnes jednoducho nedarí, tak by ste mali radšej skončiť, hoci i po pár kolách.

Varianty rulety

Americká ruleta
Wheel American Roulette
Numbers American Roulette
Európska ruleta
Wheel European Roulette
Numbers European Roulette
Francúzska ruleta
Wheel French Roulette
Numbers French Roulette

Európska ruleta. Najbežnejší variant rulety u nás, ktorý obsahuje 37 čísel. Z nich je 18 čiernych, 18 červených a 1 zelená nula. V tomto variante platia štandardné pravidlá rulety, pričom výhoda kasína sa tu pohybuje okolo hodnoty 2,7%. Táto hodnota vychádza z pravdepodobnosti, že na kolese padne práve 0, čo vypovedá o štatistickej ziskovosti kasína v každom jednom roztočení. Pre mnohých hráčov je to zlatá stredná cesta.

Americká ruleta. Na rozdiel od európskej rulety, americká obsahuje okrem jednej zelenej 0 ešte aj druhé zelené políčko, ktoré má označenie 00. Celkovo sa tu teda nachádza 38 čísel, takže výhoda kasína, ktorá sa kalkuluje práve na základe núl na kolese vo vzťahu k všetkým číslam, je až 5,26%. Kasíno má teda vyššiu šancu na výhru, a zároveň je dôležité zaznamenať aj iné usporiadanie čísel na hracom kolese.

Francúzska ruleta. Tento variant rulety je k hráčom najprívetivejší, pretože kasíno má v ňom výhodu len 1,35%. Podobne ako v európska ruleta, obsahuje len jednu 0, ale výhoda kasína je znížená v tom, že hráči pri padnutí nuly dostanú naspäť polovicu svojej stávky. To je pravidlo nazývané La Partage. Druhým dôležitým pravidlom je En Prison, ktoré sa vzťahuje na stávky, ktoré majú len dve možnosti (napr. stávka na farbu). V tomto prípade nedostanete polovicu sumy späť, ale máte možnosť ju nechať na danom poli do ďalšieho kola. Ak by padla opäť 0, stávku strácate. Keď ste sa už oboznámili s hlavnými aspektmi hrania rulety, odporúčame vám prejsť na recenziu kasína Grand Mondial.

FAQs

Má ruleta limity na výhry?

Drvivá väčšina ruliet na internete nelimituje hráčov v tom, koľko môžu vyhrať. Mali by ste ale mať na pamäti, že v niektorých kasínach je zakázané používať známe herné systémy, ktoré vám majú napomáhať vo vyhrávaní. Preto musíte počítať s tým, že pri väčších výhrach budete pod väčším dozorom.

Čo je v rulete výhoda kasína a ako sa počíta?

Výhoda kasína predstavuje situáciu, ktorá je málo pravdepodobná, ale kasíno na nej najviac profituje. Počíta sa podľa počtu núl k celkovému počtu čísel, na ktoré je možné si staviť. Kasíno má najvyššiu výhodu v Americkej rulete, a naopak najnižšiu vo Francúzskej rulete.

Existujú čísla, ktoré štatisticky častejšie padajú?

Ruleta je hra náhody, a tak má každé číslo rovnakú pravdepodobnosť na padnutie. Štatisticky teda všetky čísla padajú rovnako často, avšak rozdiel je v tom na ktoré čísla si hráči častejšie stavujú. Najobľúbenejším číslom je číslo 17, ktoré sa nachádza presne v strede hracieho poľa.

Závisí výsledok rulety iba na šťastí?

Náhoda má v rulete svoje miesto, avšak samotný výsledok každého kola sa odvíja aj od ďalších faktorov. Existuje množstvo stratégií, kalkulácií alebo prostých hráčskych systémov, ktoré do istej miery dokážu ovplyvniť vaše šance na výhru. Preto majú skúsenejší hráči v rulete výhodu, avšak nedokážu ovplyvniť, kde gulička skončí.

Zvyšujú herné systémy šance na výhru?

Existuje niekoľko herných systémov, ktoré vám majú pomáhať k vyhrávaniu. Vďaka dôkladným matematickým výpočtom vo väčšine prípadov fungujú, ale výnimka potvrdzuje pravidlo. I keď zvyšujú vašu šancu na celkový zisk, vo väčšine kasín nie sú povolené.